O nas

Organizacja Szpitala

Dla pacjenta

Usługi pełnopłatne

Ogłoszenia

Kontakt

Różne

Drodzy Pacjenci !!!

Mamy się czym pochwalić – nasz Oddział Ginekologiczno-Położniczy zdobył 14 miejsce w ogólnopolskim Rankingu Oddziałów Szpitalnych 2017 przeprowadzonym przez wydawnictwo Termedia i czasopismo „Menedżer Zdrowia”.

Z tej okazji chcielibyśmy przybliżyć Wam funkcjonowanie dwóch oddziałów w naszym Szpitalu: Oddziału Ginekologiczno-Położniczego pod kierownictwem lek. med. Ryszarda Ślisza oraz Oddziału Neonatologicznego pod kierownictwem lek. med. Marii Malka-Szypuły.

Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A. zapewnia przyszłym mamom poczucie bezpieczeństwa oraz komfortowe warunki zarówno podczas jak i po porodzie. Profesjonalna opieka medyczna, a do tego jednoosobowe sale z pełnym węzłem sanitarnym, basen, piłka czy worki sacco sprawiają, że poród oraz pobyt w Szpitalu staje się przyjemniejszy i łatwiejszy do zniesienia.

- Doskonałe warunki pobytu na oddziale sprawiają, że w naszym Szpitalu chętnie rodzą nie tylko mieszkanki Polanicy-Zdroju, ale również pacjentki z całej Kotliny Kłodzkiej - mówi Anna Tuszyńska, pielęgniarka oddziałowa z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego - Ważny jest standard Szpitala, ale też poszanowanie praw pacjentki, np. prawa do intymności i poczucia bezpieczeństwa, czy serdeczny kontakt z położną i lekarzem. Zapewniamy również pomoc psychologa, jeśli  pacjentka  takiego wsparcia wymaga – podkreśla pani Anna.

Szpital oddaje do dyspozycji rodzących jednoosobowe sale porodowe z pełnym węzłem sanitarnym. - Dzięki temu zapewniamy pełną intymność rodzącym podczas porodu i stwarzamy niemal domowe warunki po porodzie w salach tzw. matka-dziecko, które są klimatyzowane i jednoosobowe – mówi lek. med. Ryszard Ślisz, Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. - Pacjentki mają również do dyspozycji sale do porodów rodzinnych, gdzie mile widziane są osoby towarzyszące, wskazane przez przyszłą mamę – dodaje.

Kobiety cenią sobie także możliwość przygotowania do porodu, które zapewnia m.in. funkcjonująca przy SCM S.A.  Szkoła Rodzenia „Uśmiech Bociana”. Najważniejszy jest jednak personel, który do każdej pacjentki podchodzi indywidualnie i z troską oraz każdą przyszłą mamę traktuje z szacunkiem.

- Nasz oddział jest bardzo kameralny, co daje dużą szansę, że ta sama położna i ginekolog będą towarzyszyć matce na etapie ciąży i przy porodzie. Zalecamy naszym pacjentkom poród siłami natury, ale przeprowadzamy również cesarskie cięcie, jeśli takie są wskazania medyczne – mówi Kierownik Oddziału.

Warto nadmienić, że w przypadkach gdy dziecko rodzi się np. z wadami rozszczepu podniebienia, matka z maluchem natychmiast otrzymują pomoc ze strony specjalistów chirurgii plastycznej SCM S.A. - Pacjentka może liczyć na konsultację lekarską, wyjaśnienie i opis przebiegu choroby, propozycję rehabilitacji oraz jej przebieg oraz skutki – wyjaśnia lek med. Ryszard Ślisz.

Przy Szpitalu działa także Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego. Ośrodek ściśle współpracuje z rodzicami lub opiekunami dziecka, którzy mogą liczyć na wsparcie i pełny instruktaż w kwestii postępowania rehabilitacyjnego. W naszym Ośrodku dzieci mają możliwość korzystania z kompleksowej rehabilitacji, w której działania z zakresu fizjoterapii wspomagane są terapią logopedyczną, neurologopedyczną, psychologiczną, zajęciową, a także ćwiczeniami zbiorowymi w basenie.

Gdy już dzieciątko przyjdzie na Świat, to trafia na Oddział Neonatologii Specjalistycznego Centrum Medycznego S.A., które można określić jako szczególne i wyjątkowe miejsce. Nasi pacjenci otoczeni są życzliwością i uśmiechem, a panująca atmosfera jest prawdziwie rodzinna.

Celem działania Oddziału jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa – zarówno dziecku, jak i mamie. Chcemy, aby Wasza Rodzina wyszła ze Szpitala do domu szczęśliwa, a dziecko zdrowo rosło i cieszyło swoimi postępami w rozwoju. Wasze zaufanie jest dla nas – personelu lekarskiego i pielęgniarskiego – najważniejsze, dlatego na naszym oddziale dziecko i matka mają zapewnioną staranną i kompleksową opiekę. Staramy się sprawić, aby było to niezapomniane przeżycie dla obojga rodziców, m. in. poprzez umożliwienie ojcom asystowania przy przyjściu noworodka na świat. pierwszy kontakt matki z nowonarodzonym dzieckiem ma miejsce bezpośrednio po porodzie. Dbamy o komfort i intymność naszych pacjentek, które mają pierwszy kontakt z nowonarodzonym dzieckiem bezpośrednio po porodzie, a następnie przebywają wspólnie w jednoosobowych lub maksymalnie dwuosobowych salach. To bardzo kolorowe i przytulne pomieszczenia z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją – podkreśla lek. med. Maria Malka-Szypuła, Kierownik Oddziału Neonatologicznego.

Wszystkie czynności pielęgnacyjne takie jak szczepienie, badanie słuchu czy pobieranie testów przesiewowych odbywają się w obecności matki nowonarodzonego dziecka. Zachęcamy również wszystkie matki do karmienia piersią, a pielęgniarki służą pomocą doradzając i ucząc prawidłowej techniki karmienia oraz utrzymania laktacji.

Personel Oddziału Neonatologii to lekarze, położne i pielęgniarki posiadające wysokie kwalifikacje zawodowe, wyróżniające się profesjonalizmem, oddaniem pacjentowi oraz serdecznością. Dokładamy wszelkich starań, aby czas narodzin i pierwszych dni matki z dzieckiem należał do najpiękniejszych chwil w ich życiu. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem medycznym, inkubatorami oraz potrafimy szybko diagnozować i skutecznie leczyć chore noworodki. Posiadamy duże doświadczenie w leczeniu i opiece nad noworodkami z porodów przedwczesnych, również z małą masą urodzeniową, jak również w diagnozowaniu niektórych wad wrodzonych. W tych oraz innych przypadkach prowadzimy intensywny nadzór oraz stosujemy specjalistyczne procedury medyczne.

Nasze stanowiska do intensywnej terapii wyposażone  są  w nowoczesny sprzęt wysokiej klasy, taki jak respiratory, monitory podstawowych parametrów życiowych i inkubatory. Do dyspozycji pacjentek i ich dzieci jest zawsze personel dyżurujący wraz z lekarzem neonatologiem.

Coraz bliższy jest koniec realizacji inwestycji  w ramach projektu "Rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, działanie 9.1. Dzięki  niemu SOR w SCM S.A zyska 4 stanowiska intensywnej terapii oraz doposażony zostanie w nowoczesny specjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną.

Od 26.04 bieżącego roku firma „ARKO”  prowadzi prace budowlane: wykonany już został stan surowy zamknięty, trwają prace wykończeniowe oraz układane są instalacje wod-kan, c.o., wentylacyjne i gazów medycznych. Zakończenie robót planowane jest na dzień 15.07.2017r.

Liczba osób z zespołem metabolicznym w tym i z otyłością rośnie w Polsce i na świecie w ogromnym tempie. W krajach wysoko rozwiniętych i rozwijających się służba zdrowia podejmuje coraz bardziej zdecydowane kroki w walce z tą poważną i ciężką chorobą, która niejako z samej siebie jak i w wyniku licznych schorzeń, które są jej powikłaniem i naturalną konsekwencją doprowadza do kalectwa, zmniejszenia komfortu życia, a w ostateczności do śmierci, skracając życie o wiele wiele lat. Medycyna dysponuje aktualnie różnymi metodami leczenia otyłości od leczenia zachowawczego, dietetycznego po leczenie chirurgiczne. Skala zjawiska jest jednak tak duża, że przekracza możliwości leczenia wszystkich chorych w ramach publicznej służby zdrowia praktycznie we wszystkich, również w tych najbogatszych, krajach świata.

W Specjalistycznym Centrum Medycznym S.A. w Polanicy-Zdroju już od 7 lat pomagamy chorym z otyłością. Kiedy zaczynaliśmy leczenie chirurgiczne w naszym szpitalu mogliśmy zaoferować jedynie zabieg endoskopowego założenia balona żołądkowego celem zredukowania wagi ciała. Następnie w kolejnych etapach wprowadzaliśmy operacje laparoskopowe, najpierw regulowaną opaskę żołądkową, później rękawową resekcję żołądka, zwaną najczęściej przez pacjentów zmniejszeniem żołądka, a 22.04.2017 roku wdrożyliśmy kolejny etap leczenia otyłości tj. gastric bypass, czyli ominięcie żołądka, wykonywane również techniką laparoskopową. Po raz kolejny zwróciliśmy się o pomoc we wdrożeniu kolejnej skomplikowanej metody leczenia do Pana prof. dr hab. Mariusza Wyleżoła, Kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, jednego z największych specjalistów w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości w Polsce. W dniach 21-23.04.2017 bieżącego roku mieliśmy zaszczyt gościć Pana Profesora w Polanicy-Zdroju, który od lat jest dla nas wielkim wsparciem i nigdy nie odmówił nam pomocy. Wspomnianego dnia 22.04.2017 roku przeprowadziliśmy w SCM S.A. w Polanicy-Zdroju przy asyście naszego gościa 2 pierwsze operacje ominięcia żołądka u dwóch pacjentek z otyłością olbrzymią powikłaną chorobami towarzyszącymi. Pacjentki przygotowywały się do zabiegów przez wiele tygodni przechodząc liczne badania dodatkowe oraz konsultacje specjalistyczne.

 

- My jako szpital i zespół chirurgów przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia przez wiele miesięcy. Jesteśmy przekonani, dzięki przez lata zdobytemu doświadczeniu, gruntownemu przygotowaniu na każdym etapie oraz merytorycznej i chirurgicznej pomocy Pana Profesora obie operacje przebiegły bez większych problemów, pacjentki po kilku dniach w pełni sił opuściły samodzielnie szpital i już w najbliższych tygodniach spodziewamy się pierwszych pozytywnych efektów przeprowadzonych zabiegów. Jest to dla nas bardzo ważny dzień w rozwoju naszego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej SCM S.A., gdyż od tego momentu dysponujemy praktycznie całym arsenałem broni, jeśli chodzi o możliwości chirurgicznego leczenia otyłości – powiedział dr n. med. Paweł Szymański, specjalista chirurgii ogólnej.

W Specjalistycznym Centrum Medycznym S.A. w Polanicy-Zdroju od lat rozwijamy leczenie otyłości, dążąc do idealnego modelu kompleksowego leczenia, w które zaangażowani są lekarze różnych specjalności. Oferujemy leczenie w ramach publicznej opieki zdrowotnej, a dla pacjentów którzy nie akceptują długiej kolejki lub nie spełniają zaostrzonych przez NFZ z początkiem tego roku kryteriów kwalifikacji do refundowanych operacji możemy zaproponować operacje prywatne,  cieszące się w związku z powyższym coraz większym zainteresowaniem. Pacjenci, którzy zdecydowali się na leczenie w naszym szpitalu są bardzo zadowoleni z opieki medycznej, efektów leczenia i najczęściej co słyszymy, kiedy pytamy się ich o zdanie to stwierdzenie, że żałują iż zrobili to tak późno.

Obie pacjentki operowane w dniu 22.04.2017 r. są bardzo zadowolone z podjętej decyzji. Ponadto jedna z pacjentek – Pani Wioletta, z chęcią podzieliła się swoim doświadczeniem, aby pomóc kolejnym osobom w podjęciu takiego kroku.

- Moja waga w pewnym momencie zaczęła drastycznie rosnąć – wspomina Pani Wioletta -  Na początku było to niepokojące. Po przekroczeniu 100 kg zaczęłam przymykać na to oko, aż waga doszła do 144 kg. Zaczęłam mieć problemy z poruszaniem się, a po przejściu niewielkiego odcinka pociłam się i musiałam odpoczywać. W domu ciężko było mi cokolwiek zrobić. Skończyło się również moje życie towarzyskie.

Pani Wioletta - pacjentka operowana nową metodą w dniu 22.04.2017 r.

Pani Wioletta opowiedziała również co ją skłoniło do wykonania zabiegu bariatrycznego – Uprawiałam różne formy aktywności fizycznej, odchudzałam się, miałam dietetyczkę, trenera, przez kilka miesięcy chodziłam na basen, ale niestety nie przynosiło to żadnej poprawy i ciągle tyłam. Gdy doszłam do momentu, w którym zaczęłam się niepokoić o swoje zdrowie, na szczęście dowiedziałam się od znajomej o doktorze Pawle Szymańskim z SCM S.A. Ona również była operowana tutaj w Szpitalu w Polanicy-Zdroju. Potem też dwie kolejne znajome mi osoby były tutaj operowane, wobec czego ja również zdecydowałam się na ten krok. Pobyt w Szpitalu oceniam bardzo pozytywnie – bardzo miły personel, kompetentni lekarze, troskliwe pielęgniarki i wspaniała opieka. Cały czas ktoś nade mną czuwał, miałam wykonywany szereg badań. Jest tutaj bardzo miło i człowiek czuje się tu bezpiecznie. Osobom mającym podobne problemy gorąco polecam operację zamiast diet, które wyniszczają organizm. Moja znajoma z Londynu napisała mi: „Zaczęłaś nowe życie” i w całej rozciągłości się z nią zgadzam.

Pani Ewa – druga operowana pacjentka również jest zadowolona z przeprowadzonego zabiegu oraz z całego pobytu w SCM S.A. A wszystkim niezdecydowanym poleca oddanie się w ręce doktora Pawła Szymańskiego, który podczas szeregu konsultacji zdecyduje jaka metoda jest dla pacjenta najlepsza.

Pani Ewa - pacjentka operowana nową metodą w dniu 22.04.2017 r.

 

Całemu zespołowi lekarzy gratulujemy wejścia w kolejny etap walki z otyłością, a obu Paniom życzymy sukcesów w dalszym procesie leczenia.

 

W dniu 4 marca 2017 roku Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy Zdroju uczestniczyło w II Forum „Kobiety z pasją”.

Jednym z punktów Forum był wykład pana doktora Arkadiusz Świerczewskiego. Dotyczył on chorób nowotworowych kobiet. W przystępny, ale rzeczowy sposób pan Doktor tłumaczył, jak ważna jest profilaktyka i obserwacja własnego ciała. Zachęcał zgromadzone na sali panie, by korzystały z bezpłatnych programów przesiewowych, takich jak cytologia, mammografia czy kolonoskopia. W wymienionych programach uczestniczy nasz Szpital. Ponadto zaprezentował, jak poprawnie przeprowadzić samobadanie piersi. W przypadku zmian nie związanych z narządami rodnymi zapraszał do przyszpitalnych poradni specjalistycznych.

Pan Doktor nie był jedynym pracownikiem Szpitala, który zachęcał kobiety, by zadbać o zdrowie. Panie pielęgniarki Iwetta Majewska i Małgorzata Sidorowicz oraz położna Anna Tuszyńska zgromadzonym gościom wykonywały pomiar stężenia cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Pani położna uczyła na fantomie piersi przeprowadzać badanie piersi. Udzielały też odpowiedzi na wiele pytań związanych ze zdrowiem. Stoisko medyczne cieszyło się dużym powodzeniem.

Nasze uczestnictwo w Forum zaowocowało zaproszeniem ze strony organizatorów do dalszej współpracy.

 

 

 

 

 

W poniedziałek 5 grudnia 2016 r. w Specjalistycznym Centrum Medycznym S.A. w Polanicy-Zdroju otwarto nowoczesną Pracownię  Rezonansu Magnetycznego.      

 Uniwersytet III Wieku działający przy Wyższej Szkole Zarządzania w Kłodzku, zaprosił lekarzy Specjalistycznego Centrum Medycznego S.A. na spotkanie oraz wygłoszenie prelekcji.

Niedawno otrzymaliśmy od Pana Patrycjusza wyjątkowe i wzruszające podziękowania złożone na ręce lek. Mariusza Wysockiego - specjalisty chirurgii plastycznej.

W dniu 18.09.2016r. Specjalistyczne Centrum Medyczne zaprosiło mieszkańców , kuracjuszy i gości odwiedzających Polanicę – Zdrój na Białą Niedzielę.

PROJEKTY UNIJNE

Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A.
ul. Jana Pawła II 2,
57-320 Polanica Zdrój
NIP: 883-178-85-49 REGON: 020493961
KRS: 0000438391, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu,
IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy wpłacony w całości: 36 800 000,00 PLN
Numer konta bankowego: 65 1090 2327 0000 0001 0685 0351

BIP - SCM S.A.

Biuletyn Informacji Publicznej

ZP - SCM S.A.

Zamówienia Publiczne:

od 2017 roku

do 2016 roku