dr n. med. Paweł Szymański

2020-09-23 Drukuj widoczne
dr n. med. Paweł Szymański
dr n. med. Paweł Szymański Specjalista chirurgii ogólnej, chirurg bariatra

Szanowni Państwo! Drodzy Pacjenci!

Większość, jeśli nie każdy z nas, własne zdrowie ceni sobie najbardziej. Nieliczni jednak dbają o nie w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie. Wszystkim swoim pacjentom staram się pomóc to zmienić wychodząc z założenia, że zdrowi i piękni możemy niemal wszystko. Choroby natomiast ograniczają naszą aktywność we wszystkich obszarach życia.

Jestem specjalistą chirurgii ogólnej. Wykonuję operacje laparoskopowe, przede wszystkim specjalizuję się w chirurgicznym leczeniu otyłości. Jestem absolwentem Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu z 2000 roku. Specjalizację z chirurgii ogólnej ukończyłem w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w 2008 roku. Ponadto jestem w trakcie specjalizacji z gastroenterologii w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii również na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W 2006 roku ukończyłem 4-letnie studia doktoranckie uzyskując po obronie pracy tytuł doktora nauk medycznych. W ramach współpracy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z XIII Uniwersytetem w Paryżu, ukończyłem również z tytułem magistra polsko-francuskie studia podyplomowe w zakresie „Zarządzania jednostkami opieki zdrowotnej i społecznej”.
Praktyki zawodowe odbywałem w takich państwach jak Niemcy, Włochy, Austria, Belgia i Hiszpania. Należę do Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-aging, Międzynarodowej Federacji Chirurgów Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych oraz Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego. Regularnie uczestniczę w sympozjach i kongresach naukowych. Jestem autorem i współautorem licznych publikacji naukowych. Konsultuję pacjentów również w języku angielskim i niemieckim.

Obszar zainteresowań w medycynie:

– chirurgia ogólna i małoinwazyjna
– bariatra (chirurgiczne leczenie otyłości patologicznej)
– schorzenia przewodu pokarmowego i jamy brzusznej
– nowoczesne metody laparoskopowe w chirurgii
– medycyna estetyczna i antyaging
– zastosowanie laserów w medycynie

Przeczytaj artykuł:

Duży sukces naszych lekarzy w walce z otyłością. >