Placówki medyczne powoli wracają do funkcjonowania sprzed pandemii. Choć cały czas obowiązują dodatkowe rygory, które podyktowane są przede wszystkim dobrem i bezpieczeństwem pacjentów.
Ruszyliśmy już z pracą w tzw. „normalnym" trybie, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Pacjenci są przyjmowani zarówno w poradniach specjalistycznych jak i na oddziały szpitalne do tzw. zabiegów planowych. Oczywiście wszystko to odbywa się w sytuacji ciągle trwającej epidemii. Dlatego też warunki i zasady przyjęć dostosowane zostały do aktualnej sytuacji epidemicznej.
Czyli leczymy się albo przychodzimy pierwszy raz do poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym terminem i tu możemy już liczyć na pomoc bezpośrednią. Oczywiście nadal można korzystać z tzw. teleporad, do czego serdecznie zachęcamy.
Lekarze są dostępni bezpośrednio zgodnie z harmonogramem pracy. Pacjent musi posiadać maseczkę ochronną oraz rękawiczki jednorazowe.
Przed przyjściem do Szpitala przeprowadzany jest telefoniczny wywiad epidemiologiczny związany z ewentualnym zakażeniem SARS-CoV-2. Jeżeli pacjenci nie przejawiają żadnych objawów to przychodzą do szpitala na umówiony termin i tu mają mierzoną temperaturę ciała, wypełniają i podpisują ankietę epidemiologiczną i przyjmowani są do poradni czy leczenia szpitalnego.
Przygotowaliśmy również zalecenia pobierania materiałów na badania PCR w kierunku choroby COVID- 19 dla pacjentów przed planowymi zabiegami operacyjnymi. O pobraniu wymazu decyduje lekarz właściwego oddziału, uwzględniając oczywiście wywiad epidemiologiczny.
W szpitalu nadal obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, aby zminimalizować ryzyko zakażenia i chronić naszych pacjentów. PRZEKAZYWANIE RZECZY DLA PACJENTÓW ODDZIAŁÓW MOŻLIWE JEST:
-Od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9:00-11:00 oraz 16:00-18:00 | W Soboty w godzinach 8:00-10:00
Pacjentom kontynuującym leczenie umożliwiamy konsultacje w ramach TELEPORADY.
Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej Poradni specjalistycznej oraz w POZ zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym.
Dzięki teleporadzie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniana się zakażenia koronawirusem zapewniając większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu.
Dzięki teleporadzie możesz otrzymać zalecenia, e-zwolnienie, e-receptę, sugestię bezpośredniej wizyty w placówce.'
W sprawie wykonywania badań w ZAKŁADZIE DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ prosimy o kontakt telefoniczny: sekretariat ZDL 74 8621 291, mikrobiologia 74 8621 293, serologia 74 8621 292.
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
ODDZIAŁ CHIRURGII
URAZOWO_ORTOPEDYCZNEJ
ul. Jana Pawła II 2
57-320 Polanica-Zdrój
Sekretariat oddziału:
74 86 21 100 wew. 225 – w dni robocze od 7:00 do 14:35
sekretariat.uraz-ort@scm.pl
Lekarze dyżurni:
74 86 21 100 wew. 222
Pielęgniarka Koordynująca:
74 86 21 100 wew. 223
Punkt pielęgniarski:
74 86 21 100 wew. 224
Nr Księgi Rejestrowej:
000000019866
W oddziale prowadzone są głównie zabiegi z zakresu chirurgii urazowej. Leczeni pacjenci w pełnym zakresie wiekowym od okresu dziecięcego do starczego. Prowadzone zabiegi z użyciem najnowocześniejszych technik operacyjnych pozwalają na przeprowadzenie operacji u pacjentów z złamaniami patologicznymi na tle osteoporozy, zmian nowotworowych. Operowani są również pacjenci ze złamaniami miednicy.
Kierownikiem Oddziału jest lek. Krzysztof Kapica – specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
W skład zespołu lekarskiego wchodzą:
W uzupełnieniu przeprowadza się zabiegi ortopedyczne w postaci osteotomii korekcyjnych, wymiany stawów na sztuczne, rekonstrukcji wad stóp, zespołów cieśni garstka itp. W przypadku wymiany stawu biodrowego oddział jako jeden z pierwszych w kraju i nadal nieliczny dysponuje bardzo nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie trzpieniem protezy bardzo oszczędzającym tkankę kostną – Mini Hip. Wyniki tych zabiegów prezentowane były na konferencjach naukowych.
Ciągle rozwijane są zabiegi artroskopowe. W sposób małoinwazyjny można przeprowadzić operacje rekonstrukcji (zeszycia) łąkotki stawowej, usunięcia łąkotki uzupełnienia ubytków chrząstki, rekonstrukcji więzadeł.
Pracownicy oddziału prezentowali swój dorobek w konferencjach naukowych międzynarodowych oraz licznych Zjazdach Ortopedycznych w kraju. Kilkakrotnie również oddział w Polanicy był organizatorem konferencji naukowych o zasięgu ogólnokrajowym.