Placówki medyczne powoli wracają do funkcjonowania sprzed pandemii. Choć cały czas obowiązują dodatkowe rygory, które podyktowane są przede wszystkim dobrem i bezpieczeństwem pacjentów.
Ruszyliśmy już z pracą w tzw. „normalnym" trybie, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Pacjenci są przyjmowani zarówno w poradniach specjalistycznych jak i na oddziały szpitalne do tzw. zabiegów planowych. Oczywiście wszystko to odbywa się w sytuacji ciągle trwającej epidemii. Dlatego też warunki i zasady przyjęć dostosowane zostały do aktualnej sytuacji epidemicznej.
Czyli leczymy się albo przychodzimy pierwszy raz do poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym terminem i tu możemy już liczyć na pomoc bezpośrednią. Oczywiście nadal można korzystać z tzw. teleporad, do czego serdecznie zachęcamy.
Lekarze są dostępni bezpośrednio zgodnie z harmonogramem pracy. Pacjent musi posiadać maseczkę ochronną oraz rękawiczki jednorazowe.
Przed przyjściem do Szpitala przeprowadzany jest telefoniczny wywiad epidemiologiczny związany z ewentualnym zakażeniem SARS-CoV-2. Jeżeli pacjenci nie przejawiają żadnych objawów to przychodzą do szpitala na umówiony termin i tu mają mierzoną temperaturę ciała, wypełniają i podpisują ankietę epidemiologiczną i przyjmowani są do poradni czy leczenia szpitalnego.
Przygotowaliśmy również zalecenia pobierania materiałów na badania PCR w kierunku choroby COVID- 19 dla pacjentów przed planowymi zabiegami operacyjnymi. O pobraniu wymazu decyduje lekarz właściwego oddziału, uwzględniając oczywiście wywiad epidemiologiczny.
W szpitalu nadal obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, aby zminimalizować ryzyko zakażenia i chronić naszych pacjentów. PRZEKAZYWANIE RZECZY DLA PACJENTÓW ODDZIAŁÓW MOŻLIWE JEST:
-Od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9:00-11:00 oraz 16:00-18:00 | W Soboty w godzinach 8:00-10:00
Pacjentom kontynuującym leczenie umożliwiamy konsultacje w ramach TELEPORADY.
Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej Poradni specjalistycznej oraz w POZ zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym.
Dzięki teleporadzie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniana się zakażenia koronawirusem zapewniając większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu.
Dzięki teleporadzie możesz otrzymać zalecenia, e-zwolnienie, e-receptę, sugestię bezpośredniej wizyty w placówce.'
W sprawie wykonywania badań w ZAKŁADZIE DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ prosimy o kontakt telefoniczny: sekretariat ZDL 74 8621 291, mikrobiologia 74 8621 293, serologia 74 8621 292.
specjalista chorób oczu
ODDZIAŁ OKULISTYCZNY
ul. Jana Pawła II 2
57-320 Polanica-Zdrój
Sekretariat oddziału:
74 86 21 100 wew. 200 – w dni robocze od 7:00 do 14:35
sekretariat.okul@scm.pl
Lekarz dyżurny:
74 86 21 100 wew. 207
74 86 21 100 wew. 408
Pielęgniarka Koordynująca:
74 86 21 100 wew. 203
Punkt pielęgniarski:
74 86 21 100 wew. 204
Nr Księgi Rejestrowej:
000000019866
Oddział Okulistyczny SCM S.A. zapewnia kompleksową diagnostykę i leczenie chorób oczu, takich jak zaćma, jaskra, choroby rogówki, siatkówki, ciała szklistego i inne.
Nowoczesny sprzęt diagnostyczny i operacyjny renomowanych producentów(m.in. OCT Cirrus, IOL Master, topograf rogówkowy Tomey TMS4, USG, funduskamera, aparat do operacji zaćmy i witrektomii Faros Oertli, mikroskop operacyjny Zeiss) umożliwia wykonanie precyzyjnych badań i pomiarów oraz zaplanowanie najodpowiedniejszego leczenia.
Operacje zaćmy są przeprowadzane przy zastosowaniu małego cięcia z wysokim bezpieczeństwem dla pacjenta i szybką rekonwalescencją po operacji. W czasie operacji zaćmy wykorzystujemy materiały i soczewki wewnątrzgałkowe najwyższej jakości. Bardzo często operacje wykonywane są w trybie jednodniowym, bez konieczności pozostawania pacjenta w szpitalu.
Wykonujemy operacje w zakresie siatkówki i ciała szklistego, czyli witrektomie (leczenie powikłań cukrzycy, odwarstwienia siatkówki, otwory w plamce, błony nasiatkówkowe).
Oddział ma duże doświadczenie w operacjach przeciwjaskrowych (trabekulektomia, wszczepianie implantów drenujących, mikroimplantów oraz zabiegi sklerektomii).
Jako jeden z niewielu w Polsce oraz jeden z trzech oddziałów okulistycznych na Dolnym Śląsku wykonujemy operacje przeszczepienia rogówki.
Zajmujemy się leczeniem AMD z zastosowaniem iniekcji doszklistkowych preparatów anty-VEGF. Stosujemy to leczenie również w zakrzepach naczyń siatkówki oraz w makulopatii cukrzycowej.
Mamy duże doświadczenie w operacjach powiek.
Oddział pełni całodobowy dyżur. Zaopatrujemy urazy gałki ocznej i aparatu ochronnego oka. Przeprowadzamy operacje ratujące wzrok w przypadku odwarstwienia siatkówki.
Oddział posiada uprawnienia do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w zakresie okulistyki.
Przy Oddziale funkcjonuje Poradnia Okulistyczna wraz z Pracownią Laseroterapii.
Wszyscy pracownicy Oddziału stale podnoszą swoje kwalifikacje regularnie uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach krajowych i międzynarodowych.
Kierownikiem Oddziału jest lek. Piotr Marszalik – specjalista chorób oczu
W skład zespołu lekarskiego wchodzą:
1. BADANIA DIAGNOSTYCZNE
Konsultacje w zakresie chorób oczu wykonywane są przez doświadczony i wykwalifikowany zespół lekarski. Poza standardowym, pełnym badaniem okulistycznym (badanie ostrości wzroku, ciśnienia wewnątrzgałkowego, oceną oka w lampie szczelinowej, badaniem dna oka) dysponujemy doskonałym, nowoczesnym sprzętem do specjalistycznych badań diagnostycznych, takich jak:
2. ZABIEGI LASEROWE
W Pracowni Laseroterapii działającej w ramach Poradni Okulistycznej wykonujemy następujące zabiegi:
Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu lasera Visulas firmy Zeiss i wysokiej jakości soczewek nagałkowych. Lekarze wykonujący zabiegi mają duże doświadczenie w laseroterapii.
3. ZABIEGI OPERACYJNE
Oddział Okulistyczny posiada osobny Blok Operacyjny, na którym wykonywane są: