Placówki medyczne powoli wracają do funkcjonowania sprzed pandemii. Choć cały czas obowiązują dodatkowe rygory, które podyktowane są przede wszystkim dobrem i bezpieczeństwem pacjentów.
Ruszyliśmy już z pracą w tzw. „normalnym" trybie, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Pacjenci są przyjmowani zarówno w poradniach specjalistycznych jak i na oddziały szpitalne do tzw. zabiegów planowych. Oczywiście wszystko to odbywa się w sytuacji ciągle trwającej epidemii. Dlatego też warunki i zasady przyjęć dostosowane zostały do aktualnej sytuacji epidemicznej.
Czyli leczymy się albo przychodzimy pierwszy raz do poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym terminem i tu możemy już liczyć na pomoc bezpośrednią. Oczywiście nadal można korzystać z tzw. teleporad, do czego serdecznie zachęcamy.
Lekarze są dostępni bezpośrednio zgodnie z harmonogramem pracy. Pacjent musi posiadać maseczkę ochronną oraz rękawiczki jednorazowe.
Przed przyjściem do Szpitala przeprowadzany jest telefoniczny wywiad epidemiologiczny związany z ewentualnym zakażeniem SARS-CoV-2. Jeżeli pacjenci nie przejawiają żadnych objawów to przychodzą do szpitala na umówiony termin i tu mają mierzoną temperaturę ciała, wypełniają i podpisują ankietę epidemiologiczną i przyjmowani są do poradni czy leczenia szpitalnego.
Przygotowaliśmy również zalecenia pobierania materiałów na badania PCR w kierunku choroby COVID- 19 dla pacjentów przed planowymi zabiegami operacyjnymi. O pobraniu wymazu decyduje lekarz właściwego oddziału, uwzględniając oczywiście wywiad epidemiologiczny.
W szpitalu nadal obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, aby zminimalizować ryzyko zakażenia i chronić naszych pacjentów. PRZEKAZYWANIE RZECZY DLA PACJENTÓW ODDZIAŁÓW MOŻLIWE JEST:
-Od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9:00-11:00 oraz 16:00-18:00 | W Soboty w godzinach 8:00-10:00
Pacjentom kontynuującym leczenie umożliwiamy konsultacje w ramach TELEPORADY.
Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej Poradni specjalistycznej oraz w POZ zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym.
Dzięki teleporadzie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniana się zakażenia koronawirusem zapewniając większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu.
Dzięki teleporadzie możesz otrzymać zalecenia, e-zwolnienie, e-receptę, sugestię bezpośredniej wizyty w placówce.'
W sprawie wykonywania badań w ZAKŁADZIE DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ prosimy o kontakt telefoniczny: sekretariat ZDL 74 8621 291, mikrobiologia 74 8621 293, serologia 74 8621 292.
W ramach usług poradni proponujemy Państwu terapię psychologiczną, poradnictwo psychologiczne oraz pomoc psychologiczną w trudnej sytuacji życiowej. Z usług mogą korzystać zarówno dorośli, jak również młodzież i dzieci. Zadaniem poradni jest przede wszystkim pomoc w radzeniu sobie z rozmaitymi sytuacjami życiowymi, które mogą być obciążające i trudne do rozwiązania. W poradni wykorzystujemy różne formy pracy z pacjentem – poprzez diagnozę do psychoterapii, jeśli jest konieczna. Psychoterapia obecnie jest prowadzona metodą poznawczo – behawioralną, która skupia się na identyfikowaniu dezataptacyjnych myśli i wzorców zachowań, utrudniającym codzienne funkcjonowanie. Rodzaj świadczeń i ścieżkę pomocy dobieramy indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta.
Rozpoznania z którymi można się zgłaszać do naszej poradni:
Paulina Turlińska (tel. 501435806)
środa , czwartek – 8.00 – 11.00
Anna Hajdasz – Łopata (tel. 501435871)]
piątek 13.00 – 15.00
Alicja Zaleska (tel. 571324752)
wtorek 10.00 – 12.00
piątek 11.00 – 13.00
mgr Paulina Turlińska, psycholog
mgr Anna Hajdasz – Łopata , psycholog, specjalista diagnozy neuropsychologicznej
mgr Alicja Zaleska, psycholog, psychoterapeuta w trakcie specjalizacji terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży