specjalista położnictwa i ginekologii
ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY
ul. Jana Pawła II 2
57-320 Polanica-Zdrój
Sekretariat oddziału:
74 86 21 100 wew. 233 – w dni robocze od 7:00 do 14:35
sekretariat.gin-pol@scm.pl
Lekarz dyżurny:
74 86 21 100 wew. 232
Pielęgniarka Koordynująca:
74 86 21 100 wew. 250
Położne:
74 86 21 100 wew. 234
74 86 21 100 wew. 235
Nr Księgi Rejestrowej:
000000019866
Oddział ginekologiczno-położniczy świadczy usługi z zakresu opieki nad kobietą w ciąży, opieki nad kobietą w ciąży powikłanej oraz opieki nad kobietą z różnymi schorzeniami ginekologicznymi. Działalność oddziału ginekologicznego to ginekologia diagnostyczna, zachowawcza i operacyjna. Wykonywane są jednodniowe zabiegi lecznicze i diagnostyczne, zabiegi histeroskopowe jak również zabiegi operacyjne metodą laparoskopii i laparatomii.
Oddział położniczo-ginekologiczny jest oddziałem o II stopniu referencyjności, w skład którego wchodzi:
Przy szpitalu funkcjonuje bezpłatna Szkoła Rodzenia, do której mogą uczęszczać wszystkie kobiety niezależnie od miejsca zamieszkania (szczegóły w linku obok).
Kierownikiem Oddziału jest lek. Elena Popławska-Kłak – specjalista położnictwa i ginekologii
W skład zespołu lekarskiego wchodzą:
Blok porodowy z oddziałem położniczym świadczy usługi z zakresu opieki nad kobietą ciężarną, rodzącą i położnicą. Do porodu przyjmowane są wszystkie panie wyrażające chęć urodzenia swojego dziecka w naszym szpitalu. (nie ma znaczenia miejsce zamieszkania ani lekarz prowadzący ciążę).
OFERUJEMY:
ZACHĘCAMY:
Blok porodowy to dwie sale porodowe, z których jedna przystosowana jest do porodów z osobą towarzyszącą. W czasie porodu jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych rodząca może przyjmować dogodne dla siebie pozycje. Zachęcamy do chodzenia, klęczenia, kucania, korzystania ze sprzętu jakim są piłki, worki sako, materace. Zachęcamy również do kąpieli pod natryskiem będącej jednym z metod łagodzenia bólu porodowego. Pozostałymi metodami stosowanymi podczas porodu jest gaz Entonox i znieczulenie zewnątrzoponowe.
Bezpośrednio po narodzinach zdrowy noworodek pozostaje z mamą w kontakcie „skóra do skóry” przez najbliższe dwie godziny. W tym czasie maluch podejmuje pierwsze próby ssania, zapoznaje się ze swoją mamą.
Dzieci wymagające diagnostyki i terapii – zarówno chore noworodki donoszone jak i dzieci z porodów przedwczesnych przekazywane są do oddziału neonatologicznego gdzie czeka na nich wysokiej jakości sprzęt i wykwalifikowany personel.
To mały oddział z jedno i dwuosobowymi salami. Sale jednoosobowe wyposażone są w węzeł sanitarny, indywidualne stanowisko do toalety noworodka.
Przez okres pobytu w oddziale położnicom udzielane są porady dotyczące odżywiania, pielęgnacji noworodka a także laktacji: przede wszystkim w zakresie technik karmienia, częstości przystawiania dziecka do piersi, rozwiązywania problemów pojawiających się podczas karmienia np.: zapalenie piersi, nawał lub niedostateczna ilość pokarmu.
W oddziale każda pacjentka traktowana jest w sposób indywidualny.
Oddział ginekologiczny to ginekologia:
Oddział wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt:
Życzliwy personel sprawuje opiekę nad kobietą ze schorzeniami ginekologicznymi, po zabiegach operacyjnych, kobietą w ciąży.