Placówki medyczne powoli wracają do funkcjonowania sprzed pandemii. Choć cały czas obowiązują dodatkowe rygory, które podyktowane są przede wszystkim dobrem i bezpieczeństwem pacjentów.
Ruszyliśmy już z pracą w tzw. „normalnym" trybie, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Pacjenci są przyjmowani zarówno w poradniach specjalistycznych jak i na oddziały szpitalne do tzw. zabiegów planowych. Oczywiście wszystko to odbywa się w sytuacji ciągle trwającej epidemii. Dlatego też warunki i zasady przyjęć dostosowane zostały do aktualnej sytuacji epidemicznej.
Czyli leczymy się albo przychodzimy pierwszy raz do poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym terminem i tu możemy już liczyć na pomoc bezpośrednią. Oczywiście nadal można korzystać z tzw. teleporad, do czego serdecznie zachęcamy.
Lekarze są dostępni bezpośrednio zgodnie z harmonogramem pracy. Pacjent musi posiadać maseczkę ochronną oraz rękawiczki jednorazowe.
Przed przyjściem do Szpitala przeprowadzany jest telefoniczny wywiad epidemiologiczny związany z ewentualnym zakażeniem SARS-CoV-2. Jeżeli pacjenci nie przejawiają żadnych objawów to przychodzą do szpitala na umówiony termin i tu mają mierzoną temperaturę ciała, wypełniają i podpisują ankietę epidemiologiczną i przyjmowani są do poradni czy leczenia szpitalnego.
Przygotowaliśmy również zalecenia pobierania materiałów na badania PCR w kierunku choroby COVID- 19 dla pacjentów przed planowymi zabiegami operacyjnymi. O pobraniu wymazu decyduje lekarz właściwego oddziału, uwzględniając oczywiście wywiad epidemiologiczny.
W szpitalu nadal obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, aby zminimalizować ryzyko zakażenia i chronić naszych pacjentów. PRZEKAZYWANIE RZECZY DLA PACJENTÓW ODDZIAŁÓW MOŻLIWE JEST:
-Od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9:00-11:00 oraz 16:00-18:00 | W Soboty w godzinach 8:00-10:00
Pacjentom kontynuującym leczenie umożliwiamy konsultacje w ramach TELEPORADY.
Z wizyty na odległość mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej Poradni specjalistycznej oraz w POZ zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym.
Dzięki teleporadzie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniana się zakażenia koronawirusem zapewniając większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu.
Dzięki teleporadzie możesz otrzymać zalecenia, e-zwolnienie, e-receptę, sugestię bezpośredniej wizyty w placówce.'
W sprawie wykonywania badań w ZAKŁADZIE DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ prosimy o kontakt telefoniczny: sekretariat ZDL 74 8621 291, mikrobiologia 74 8621 293, serologia 74 8621 292.
specjalista położnictwa i ginekologii
ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY
ul. Jana Pawła II 2
57-320 Polanica-Zdrój
Sekretariat oddziału:
74 86 21 100 wew. 233 – w dni robocze od 7:00 do 14:35
sekretariat.gin-pol@scm.pl
Lekarz dyżurny:
74 86 21 100 wew. 232
Pielęgniarka Koordynująca:
74 86 21 100 wew. 250
Położne:
74 86 21 100 wew. 234
74 86 21 100 wew. 235
Nr Księgi Rejestrowej:
000000019866
Oddział ginekologiczno-położniczy świadczy usługi z zakresu opieki nad kobietą w ciąży, opieki nad kobietą w ciąży powikłanej oraz opieki nad kobietą z różnymi schorzeniami ginekologicznymi. Działalność oddziału ginekologicznego to ginekologia diagnostyczna, zachowawcza i operacyjna. Wykonywane są jednodniowe zabiegi lecznicze i diagnostyczne, zabiegi histeroskopowe jak również zabiegi operacyjne metodą laparoskopii i laparatomii.
Oddział położniczo-ginekologiczny jest oddziałem o II stopniu referencyjności, w skład którego wchodzi:
Przy szpitalu funkcjonuje bezpłatna Szkoła Rodzenia, do której mogą uczęszczać wszystkie kobiety niezależnie od miejsca zamieszkania (szczegóły w linku obok).
Kierownikiem Oddziału jest lek. Elena Popławska-Kłak – specjalista położnictwa i ginekologii
W skład zespołu lekarskiego wchodzą:
Blok porodowy z oddziałem położniczym świadczy usługi z zakresu opieki nad kobietą ciężarną, rodzącą i położnicą. Do porodu przyjmowane są wszystkie panie wyrażające chęć urodzenia swojego dziecka w naszym szpitalu. (nie ma znaczenia miejsce zamieszkania ani lekarz prowadzący ciążę).
OFERUJEMY:
ZACHĘCAMY:
Blok porodowy to dwie sale porodowe, z których jedna przystosowana jest do porodów z osobą towarzyszącą. W czasie porodu jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych rodząca może przyjmować dogodne dla siebie pozycje. Zachęcamy do chodzenia, klęczenia, kucania, korzystania ze sprzętu jakim są piłki, worki sako, materace. Zachęcamy również do kąpieli pod natryskiem będącej jednym z metod łagodzenia bólu porodowego. Pozostałymi metodami stosowanymi podczas porodu jest gaz Entonox i znieczulenie zewnątrzoponowe.
Bezpośrednio po narodzinach zdrowy noworodek pozostaje z mamą w kontakcie „skóra do skóry” przez najbliższe dwie godziny. W tym czasie maluch podejmuje pierwsze próby ssania, zapoznaje się ze swoją mamą.
Dzieci wymagające diagnostyki i terapii – zarówno chore noworodki donoszone jak i dzieci z porodów przedwczesnych przekazywane są do oddziału neonatologicznego gdzie czeka na nich wysokiej jakości sprzęt i wykwalifikowany personel.
To mały oddział z jedno i dwuosobowymi salami. Sale jednoosobowe wyposażone są w węzeł sanitarny, indywidualne stanowisko do toalety noworodka.
Przez okres pobytu w oddziale położnicom udzielane są porady dotyczące odżywiania, pielęgnacji noworodka a także laktacji: przede wszystkim w zakresie technik karmienia, częstości przystawiania dziecka do piersi, rozwiązywania problemów pojawiających się podczas karmienia np.: zapalenie piersi, nawał lub niedostateczna ilość pokarmu.
W oddziale każda pacjentka traktowana jest w sposób indywidualny.
Oddział ginekologiczny to ginekologia:
Oddział wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt:
Życzliwy personel sprawuje opiekę nad kobietą ze schorzeniami ginekologicznymi, po zabiegach operacyjnych, kobietą w ciąży.